16 september – 24 oktober 2010
  1. Home »
  2. Projecten »
  3. Jongerenproject »
  4. Het Jongerenproject

Het Jongerenproject

En de winnaars zijn...

 

Juryprijs: Michelle Hendriks (Markenhage)

Publieksprijs: Charlotte de Vries (Stedelijk Gymnasium)

 

Overige winnaars:

Raven van Baak (Stedelijk Gymnasium)

Thijs de Bie (Markenhage)

Jelle Steppe (VISO)

Summer Colman (VISO)

Lise-Lotte Mol (Markenhage)

Lavinia Suij (Stedelijk Gymnasium)

Julia Martens (Tessenderlandt)

Nina Meeuwes (Markenhage)

Cato Benschop (Stedelijk Gymnasium)

 

Gefeliciteerd allemaal!!

De winnende foto's werden van 30 oktober tot 16 november geëxposeerd in Selexyz in winkelcentrum Barones, Breda.

 

Lees ook het bericht op digifotoPRO

 

=================

Jongerenproject

 

Het Jongerenproject van BREDAPHOTO is georganiseerd in samenwerking met middelbare scholen in Breda en omgeving. Het doel hiervan was jongeren tussen 14 en 20 jaar enthousiast te maken voor fotografie. Niet alleen voor het medium en de techniek maar vooral als middel om op een andere manier naar zichzelf en de wereld te kijken.

 

Contrast omgezet in lesprogramma

Zo heeft het Jongerenproject het thema TILT geconcretiseerd in contrast. Contrast kan ingezet worden als onderwerp maar ook als techniek. Denk aan kleurcontrast, scherpte/diepte en bewegingsonscherpte.

Op de deelnemende scholen werd tijdens de CKV-lessen aandacht besteed aan de visie van de leerlingen op wanorde in de wereld. Ze discussiëerden hierover aan de hand van beelden van exposerende fotografen. Daarnaast was er aandacht voor de basistechnieken van fotografie. BREDAPHOTO ontwikkelde hiervoor een speciale lesbrief. Ze gingen in de klas aan de slag met portretfotografie en leerden wat de effecten kunnen zijn van bijvoorbeeld licht en camerastandpunt. Er was ook een mogelijkheid om een rondleiding te volgen door het Graphic Design Museum. De leerlingen bezochten daar de expositie Trinity van Carl de Keyzer en beantwoorden een aantal vragen.

 

Visie van Bredase jeugd op de veranderende wereld

Genoeg inspiratie en achtergrond om daarna actief aan de slag te gaan. Hoe kun je nu zelf je eigen visie omzetten in een foto en deze op die manier ‘verbeelden’? In de laatste les kwamen de leerlingen zelf aan het woord. Ze presenteerden hun fotoseries en hún verhaal hierbij. Maar daar bleef het niet bij. De fotoserie kreeg een plek op de webpagina’s van het Jongerenproject op www.bredaphoto.nl. Zo vormt het totaalbeeld aan foto’s een dwarsdoorsnede van de visie van de (Bredase) jeugd op de veranderende wereld in 2010.

 

Publieksprijs en vakjuryprijs

Bezoekers van de website konden hun waardering uiten door te stemmen op de ingezonden foto’s. De leerlingen konden de foto’s promoten door hun eigen foto’s te koppelen aan bijvoorbeeld hun Hyvespagina en ze konden hun persoonlijke fotopagina doormailen. De populairste foto’s maakten kans op een leuke prijs. Naast een publieksprijs zijn er ook prijzen die door een vakjury werden toegekend. Bovendien krijgen de winnaars een publicatie in DIGIFOTO Pro! 

Andere sponsoren van de prijzen waren Blurb (persoonlijk fotoboek) en MK2 (digitale spiegelreflexcamera).

De vakjury bestond uit curatoren, medewerkers van het Jongerenproject en DIGIFOTO Pro.

 

Alle prijzen werden uitgereikt tijdens de afsluiting van het festival op zondag 24 oktober 2010 in het Breda's museum te Breda.

Na het festival kregen de winnende foto’s speciale aandacht door een presentatie in de winkel van Selexyz in de Barones in Breda.

 

Aanvragen lesmateriaal 

Indien u gebruik wilt maken van dit lesmateriaal of andere vragen heeft over het Jongerenproject kunt u een mailtje sturen naar jongeren@bredaphoto.nl.

 

Fotoalbum

Partners

Inschrijven nieuwsbrief